Rejs doszkalający

Patent w kieszeni ale brak odwagi wzięcia na swoje barki roli kapitana. Najwyższa pora pozbyć się strachu i obaw, które towarzyszą pierwszemu samodzielnemu żeglowaniu.

 

Intensywne rejsy doszkalające dedykujemy osobom, które posiadają patent żeglarza jachtowego ale z różnych przyczyn brak im doświadczenia w prowadzeniu nowoczesnych, bardzo dużych mazurskich jednostek.

 

Dołącz do załogi - zostań jej kapitanem...

sz

Informacje

SEZON 2020 na zapytanie

4 dni

Rejs ma charakter szkoleniowy

Planowana trasa: Jezioro Niegocin - Kisajno - Dargin - Dobskie

Cena rejsu doszkalającego sezon 2020 na zapytanie

ważne !!!

2015-2018 Jachty premium: Antila33 / Delphia33 / Maxus33-RS

Dane techniczne

Długość całkowita: 9,99m - 10,50m
Szerokość: 3,24m - 3,47m
Powierzchnia żagli: 50m2 - 52m2
Moc silnika: 14KM - 20KM
Rok budowy: 2015 - 2018
Ilość kabin: 3
Ilość koi: 10
Ilość toalet: 1

Wyposażenie nawigacyjne

m.in: ploter map z GPS; echosonda; mapy papierowe.

Bezpieczeństwo

kamizelki ratunkowe; koło ratunkowe lub podkowa ratunkowa; gaśnica.

Wnętrze / zewnętrze

m.in. kuchenka gazowa; lodówka; wc morskie lub chemiczne; prysznic z ciepłą wodą; ogrzewanie; radio + głośniki w kokpicie; tv; siedziska kokpitu wyłożone drewnem teakowym; szprycbuda; koło sterowe z konsolą na instrumenty; ster strumieniowy; kabestan elektryczny; fok rolowany na sztagu; grot listwowy na pełzaczach, bimini.

Szczegóły szkolenia

 

Rejs doszkalający rozpoczyna się w czwartek w Giżycku, gdzie w marinie od godziny 10:00 będzie czekał na Państwa gotowy do żeglugi jacht.

Na początek zostanie przeprowadzone przez skippera krótkie szkolenie wraz z omówieniem trasy i programu szkolenia.

Planowana trasa obejmuje rejs po jeziorach: Niegocin - Kisajno - Dargin – Dobskie.

Podczas żeglugi pod okiem instruktora przećwiczymy podstawowe manewry (pod żaglami oraz na silniku) na bardzo dużym mazurskim jachcie mieczowym.

Kładziemy nacisk na samodzielną obsługę jachtu i umiejętność dowodzenia załogą. Nasi uczestnicy poznają również szczegóły związane

z czarterowaniem jachtu.

Nie zabraknie czasu aby każdy z uczestników mógł przećwiczyć manewry portowe na silniku m.in. zacieśniona cyrkulacja, manewry z użyciem steru strumieniowego, podejście i odejście od nabrzeża z użyciem boi, mooringu, y-bomu.

Podczas tych kilku dni damy sobie także czas, aby móc poczuć klimat mazurskiego żeglowania dopełniony nocami spędzonymi na jachcie

w kameralnych bindugach przy ognisku.

Koniec rejsu nastąpi w niedzielę w Giżycku w porcie macierzystym do godziny 12:00. Wierzymy, że zdobyta wiedza i umiejętności pozostaną na długo w głowach i rękach uczestników szkolenia.

 

Trasa rejsu i program szkolenia są uzależnione od warunków pogodowych oraz kondycji załogi !!!

Cena rejsu zawiera

miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej (miejsca zostaną przydzielone przez kapitana, jeżeli uczestnikom nie będzie odpowiadał podział miejsc wówczas zostanie przeprowadzone losowanie); usługi skippera w zakresie szkolenia; opłaty portowe; ręczniki; koszty sprzątania końcowego jachtu; paliwo do silnika; gaz do kuchenki.

Cena rejsu nie zawiera

dojazdu do miejsca zaokrętowania oraz kosztów parkingu; biletów wstępu; wyżywienia (składka jachtowa); kaucji zwrotnej*.

Płatności

zaliczka przy rezerwacji stanowi 60% ceny rejsu/szkolenia, pozostała część płatna na 4 tygodnie przed rozpoczęciem rejsu/szkolenia.

*Kaucja zwrotna pobierana jest w dniu zaokrętowania od każdego uczestnika rejsu

w wysokości 500PLN/os. płatne gotówką i rozliczana jest w dniu wyokrętowania po zakończeniu rejsu.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji:

Tel. 516-581-331

biuro@new-wave.pl

Powrót do listy