new wave

.
Czerwcowy Bałtyk

Czerwiec, dni coraz dłuższe, a promienie słońca jedne z najcieplejszych. Końcówka wiosny to najlepszy czas na rejs typu day crusing.

W spokojnym, sielankowym tempie odkryjemy wyspę Bornholm z jej niepowtarzalną atmosferą, kaskadowo kwitnącymi czereśniami i intensywnym aromatem czosnku niedźwiedziego.

Nie zabraknie także czasu na odwiedziny wysepek Christiansø i Frederiksø, których zwiedzanie jest wyjątkowym przeżyciem.

Odkryj wiele możliwości jakie oferuje wyspa...

rejs

Informacje

08.06.2019 - 15.06.2019

7 dni

Możliwość zdobycia stażu morskiego

Planowana trasa: Kołobrzeg - Nexø - Allinge - Christiansø - Gudhjem - Svaneke - Kołobrzeg

Cena rejsu all inclusive: 2190PLN / os.

ważne !!!

2017 Jacht: HANSE 345

Dane techniczne

Długość całkowita: 9,99m
Szerokość: 3,50m
Moc silnika: 18KM
Zbiornik paliwa: 160L
Rok budowy: 2017
Ilość kabin: 3
Ilość koi: 8
Zbiornik wody: 240L

Wyposażenie nawigacyjne

ploter map z GPS; log; wiatromierz; echosonda; radiostacja UKF; AIS; autopilot; mapy nawigacyjne.

Bezpieczeństwo

tratwa ratunkowa; EPIRB; kamizelki pneumatyczne; pasy bezpieczeństwa; zestaw pirotechniki do wzywania pomocy; koło ratunkowe; tyczka sygnalizacyjna; rzutka.

Wnętrze / zewnętrze

m.in. kuchenka gazowa; piekarnik gazowy; lodówka; wc morskie; prysznic z ciepłą wodą; ogrzewanie; radio; winda kotwiczna z łańcuchem; szprycbuda; 2 koła sterowe z konsolą na instrumenty; genua rolowana na sztagu; grot listwowy na pełzaczach.

Szczegóły trasy

 

Rejs rozpocznie się w sobotę w Kołobrzegu, gdzie w Marinie Solnej od godziny 18:00 będzie czekał na Państwa gotowy do żeglugi jacht.

Na początek zostanie przeprowadzone przez skippera krótkie szkolenie żeglarskie wraz z przydzieleniem wacht i omówieniem trasy.

Sobotni wieczór to idealny czas na pierwszą wspólną kolację na jachcie, integrację załogi oraz chwilę odpoczynku przed wyjściem w morze.

O zaprowiantowanie nie muszą się Państwo martwić. W New Wave dokładamy wszelkich starań aby podczas rejsu mieli Państwo różnorodność produktów na przygotowanie smacznych śniadań, lekkich obiadów i pysznych kolacji.

Planowana trasa obejmuje:

Nexø – największy port rybacki na wyspie Bornholm. Przypływający tutaj żeglarze odnajdą kolorowe domy, które są darem władz Szwecji, klimatyczny ryneczek, kościół Nexo Kirke – najstarszy zachowany zabytek architektury. Już na początku naszej eksploracji warto w Nexo spróbować doskonałych lokalnych wyrobów z ryb.

Allinge – perła północy i prawdziwy raj dla turystów. Granitowe kamienie i tradycyjna zabudowa szachulcowa podkreślają charakter okolicznych domów.

Christiansø – mikro archipelag z 100 mieszkańców. Brak pojazdów kołowych, surowy klimat, wiatr i słońce odzwierciedlają magiczną atmosferę jaka panuje na Christiansø i Frederiksø.

Gudhjem – dawne miasteczko kupieckie. Miasto przyciąga ludzi z różnych zakątków świata swoimi licznymi różnorodnymi sklepikami

i restauracjami. Będąc w Gudhjem warto odwiedzić Gråmyr, niewielki las z uroczym jeziorkiem oraz kościółek Gudhjem Kirke.

Svaneke – miasto z największą ilością słonecznych godzin w ciągu roku w całej Danii. Turyści i żeglarze odnajdą tutaj liczne uliczki wijące się wokół starych kamiennych murów. Wszechobecnie panujący dobry klimat, tętniący życiem rynek, latarnia morska oraz wędzarnie śledzi sprawiają, że chciałoby się zostać tutaj nieco dłużej.

Po tygodniowym żeglowaniu koniec rejsu nastąpi w sobotę w Kołobrzegu w Marinie Solnej o godzinie 09:00, ale wierzymy, że wspomnienia

z Czerwcowego Bałtyku pozostaną zdecydowanie dłużej w Państwa pamięci.

 

Trasa rejsu uzależniona od warunków pogodowych oraz kondycji załogi !!!

Cena rejsu zawiera

miejsce na jachcie w kabinie dwuosobowej (miejsca zostaną przydzielone przez kapitana, jeżeli uczestnikom nie będzie odpowiadał podział miejsc wówczas zostanie przeprowadzone losowanie); prowadzenie jachtu przez skippera; produkty na pełne wyżywienie (wyżywienie przygotowywane przez załogę na jachcie); napoje bezalkoholowe; opłaty portowe; ręczniki; koszty sprzątania końcowego jachtu; paliwo do silnika; gaz do kuchenki; ubezpieczenie w wersji minimalnej.

Cena rejsu nie zawiera

dojazdu do miejsca zaokrętowania oraz kosztów parkingu; biletów wstępu; kaucji zwrotnej*.

Płatności

zaliczka przy rezerwacji stanowi 60% ceny rejsu, pozostała część płatna na 4 tygodnie przed rozpoczęciem rejsu.

*Kaucja zwrotna pobierana jest w dniu zaokrętowania od każdego uczestnika rejsu

w wysokości 1000PLN/os. płatne gotówką i rozliczana jest w dniu wyokrętowania po zakończeniu rejsu.

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji:

Tel. 516-581-331

biuro@new-wave.pl

Powrót do listy